Διέσυραν τον Ολυμπιακό – έχασαν 6-1 από τον ΠΑΟ (Κάτι πρέπει να αλλάξει)

Σοκ και διασυρμός του Ολυμπιακού. Κάποιοι δεν έχουν καταλάβει ότι ανεξάρτητα σε ποια κατηγορία παίζουν δεν μπορεί να ξεφτυλίζουν την ερυθρόλευκη φανέλα και να διασύρουν την ιστορία της Ομάδας. Η τραγική εμφάνιση της Κ 17 στο παιχνίδι με τον Παναθηναικό πρέπει να αφυπνίσει κάποιους.

Οι «πράσινοι» μπήκαν πολύ δυνατά στην αναμέτρηση και μόλις στο 4ο λεπτό του αγώνα άνοιξαν το σκορ με πανέμορφο τέρμα του Τζαβίδα.

Στο 11ο λεπτό ο Ολυμπιακός έκανε το 1-1 και έφερε το ματς στα ίσα με τέρμα του Κίτσου. Η απάντηση του Παναθηναϊκού ήταν άμεση, με τον Τόρρα να κάνει το 2-1 στο 14ο λεπτό.

Ο Παναθηναϊκός ήταν σε τρομερή κατάσταση και ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 4-1 μέχρι το τέλος του ημιχρόνου, με δύο γκολ του Τζαβίδα στο 24΄και στο 30.

Το 5-1 για τον Παναθηναϊκό έγινε στο 53′ με τον Δημοσθενιάδη, ενώ το τελικό 6-1 διαμόρφωσε ο Μπιλάλ στο 93ο λεπτό.

Παναθηναϊκός: Νικολάου, Πορφυρόπουλος, Παυλάκης, Προδρομίτης, Γωγουβίργς, Τόρρα, Κωστόπουλος, Κρυπαράκος, Τζαβίδας, Δημοσθενιάδης και Στοιος.