Κλείνει το Καυτανζόγλειο λόγω κρουσμάτων
![](https://pireasnow.gr/wp-content/uploads/2021/03/B34EAA8C-4D2E-4D9B-8706-A0D4C4877DA9-1024x770.jpeg)
Την αναστολή λειτουργίας του Καυτανζογλείου, από σήμερα έως και την ερχόμενη Κυριακή (21/3), ανακοίνωσε η διοίκηση του Σταδίου, κατόπιν ενημέρωσης για δύο επιβεβαιωμένα κρούσματα Covid-19.
Η αναστολή λειτουργίας, που είναι σε ισχύ από τις 2 σήμερα το μεσημέρι, αποφασίστηκε ώστε να γίνει η απαραίτητη απολύμανση και η ιχνηλάτηση των επαφών των δύο κρουσμάτων. «Ζητούμε την κατανόηση Σωματείων, αθλητών και πολιτών. Προτεραιότητά μας η διαφύλαξη της Δημόσιας Υγείας. Σε περίπτωση που δοθούν επιπλέον οδηγίες από τον ΕΟΔΥ και την υγειονομική επιτροπή της ΓΓΑ θα σας ενημερώσουμε άμεσα», αναφέρεται στη σχετική δήλωση