Μετά το 4-0 με τον Πανιώνιο, ο Ολυμπιακός πάει στην Τούμπα

Οπως αναμενόταν ο Ολυμπιακός καθάρισε γρήγορα και εύκολα (4-0)τον Πανιώνιο και ανεβαίνει στην Τούμπα για να καθαρίσει τους λογαριασμούς του με τον ΠΑΟΚ.

Οι «ερυθρόλευκοι» μόλις στο δεκάλεπτιο  προηγούνταν 3-0! Το σκορ άνοιξε στο 4′ ο Χασάν με δυνατό σουτ μετά από τρομερή πάσα του Βαλμπουενά, στο 6′ ο Ελ Αραμπί σκόραρε από κοντά μετά από λάθος του Κότνικ και στο 9′ ο Φορτούνης έκανε το 3-0 .

Πριν βγει το ημίχρονο, οι Πειραιώτες πέτυχαν και τέταρτο γκολ. Ο Ρέτσος γύρισε λάθος την μπάλα στον Κότνικ, ο Ελ Αραμπί πρόλαβε, πέρασε τον τερματοφύλακα του Πανιωνίου και σε κενό τέρμα έκανε το 4-0.

Στο β’ ημίχρονο ο ρυθμός έπεσε κατακόρυφα, με αποτέλεσμα το σκορ να μην αλλάξει.