ΘΡΥΛΙΚΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΤΟ …ΦΙΛΕ 3-2 ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ

Κορίτσια με σκληρό μέταλλο αποδείχτηκαν οι παίκτριες της ομάδας βόλεϊ του Ολυμπιακού. Σε ένα παιχνίδι… «θρίλερ» ο Ολυμπιακός νίκησε στο κλειστό του Αγίου Θωμά τον Παναθηναϊκό 3-2 σετ για τους «16» του Κυπέλλου βόλεϊ γυναικών και προκρίθηκε στα προημιτελικά της διοργάνωσης.

Οι «ερυθρόλευκες» προηγήθηκαν 1-0 και 2-1 σετ και χρειάστηκαν στην τελευταία φάση του τάι μπρέικ το Challenge για να κάνουν το 15-13 και να πάρουν την πρόκριση.
Ο ΠΑΟ οδήγησε το ματς στο τάι μπρέικ και στο πέμπτο σετ προηγήθηκε με 8-5 με μεγάλη εμφάνιση από Κοσμά και Βεργίδου στην πάσα. Στο 13-14, στην επίθεση ο διαιτητής Παπαδογούλας έδειξε άουτ, ο Παναθηναϊκός ζήτησε βίντεο τσεκ. Ο επόπτης δεν μπόρεσε να δει τη φάση, γιατί δεν την έπιασε το βίντεο και ο πόντος παρέμεινε στον Ολυμπιακό. πρόκριση.

Πηγή: sport-fm