Το πρόγραμμα των αγώνων του Εurobasket 2022

Η δημόσια τηλεόραση θα φιλοξενήσει όλους του αγώνες της μεγάλης αυτής αθλητικής διοργάνωσης που ολοκληρώνονται με τον τελικό, την Κυριακή 18 Σεπτεμβρίου. Οι αναμετρήσεις θα μεταδοθούν τηλεοπτικά από την ΕΡΤ1, την ΕΡΤ3 και το ERTFLIX και ραδιοφωνικά από την ΕΡΑ ΣΠΟΡ. Η δημοσιογραφική αποστολή της ΕΡΤ σε Μιλάνο και Βερολίνο αποτελείται από τους Δημήτρη Χατζηγεωργίου, Βαγγέλη Ιωάννου, Κώστα Χαλβατσιώτη και Γιάννη Νάτου, οι οποίοι θα περιγράφουν τους αγώνες για την τηλεόραση και το ραδιόφωνο.

Το πρόγραμμα της 1ης φάσης

 

 ΕΡΤ1      ΕΡΤ3     ERTFLIX

 

ΠΕΜΠΤΗ 1 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

14:30-16:30 ΕΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ | Α’ ΟΜΙΛΟΣ – 1Η ΑΓ. ΙΣΠΑΝΙΑ – ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ (Ζ)
18:15-20:15 ΕΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ | Β’ ΟΜΙΛΟΣ – 1Η ΑΓ. ΣΛΟΒΕΝΙΑ – ΛΙΘΟΥΑΝΙΑ (Ζ)
20:00-22:00 ΕΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ | Α’ ΟΜΙΛΟΣ – 1Η ΑΓ. ΒΕΛΓΙΟ – ΓΕΩΡΓΙΑ (Ζ)
21:30-23:30 ΕΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ | Β’ ΟΜΙΛΟΣ – 1Η ΑΓ. ΓΑΛΛΙΑ – ΓΕΡΜΑΝΙΑ (Ζ)
23:30-00:30 ΕΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ | ΕΚΠΟΜΠΗ «ΕΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ 2022» (Ζ)
00:30-02:00 ΕΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ | Α’ ΟΜΙΛΟΣ – 1Η ΑΓ. ΣΛΟΒΕΝΙΑ – ΛΙΘΟΥΑΝΙΑ (Ε)

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 2 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

12:00-14:00 Δ’ ΟΜΙΛΟΣ, ΤΟΥΡΚΙΑ – ΜΑΥΡΟΒΟΥΝΙΟ (Μ)
15:15-17:15 Γ’ ΟΜΙΛΟΣ – 1Η ΑΓ. ΟΥΚΡΑΝΙΑ – Μ. ΒΡΕΤΑΝΙΑ (Ζ)
18:00-20:00 Γ’ ΟΜΙΛΟΣ – 1Η ΑΓ. ΚΡΟΑΤΙΑ – ΕΛΛΑΔΑ (Ζ)
22:00-00:00 Γ’ ΟΜΙΛΟΣ – 1Η ΑΓ. ΙΤΑΛΙΑ – ΕΣΘΟΝΙΑ (Ζ)
00:00-01:00 ΕΚΠΟΜΠΗ «ΕΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ 2022» (Ζ)
01:00-02:30 Γ’ ΟΜΙΛΟΣ – 1Η ΑΓ. ΚΡΟΑΤΙΑ – ΕΛΛΑΔΑ (Ε)

ΣΑΒΒΑΤΟ 3 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

12:00-14:00 Γ’ ΟΜΙΛΟΣ – 1Η ΑΓ. ΚΡΟΑΤΙΑ – ΕΛΛΑΔΑ (Ε)
15:15-17:15 Γ’ ΟΜΙΛΟΣ – 2Η ΑΓ. Μ. ΒΡΕΤΑΝΙΑ – ΚΡΟΑΤΙΑ (Ζ)
18:00-20:00 Γ’ ΟΜΙΛΟΣ – 2Η ΑΓ. ΕΣΘΟΝΙΑ – ΟΥΚΡΑΝΙΑ (Ζ)
18:45-20:45 Β’ ΟΜΙΛΟΣ – 2Η ΑΓ. ΛΙΘΟΥΑΝΙΑ – ΓΑΛΛΙΑ (Ζ)
20:00-22:00 Α’ ΟΜΙΛΟΣ – 2Η ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΑ – ΙΣΠΑΝΙΑ (Ζ)
22:00-00:00 Γ’ ΟΜΙΛΟΣ – 2Η ΑΓ. ΕΛΛΑΔΑ – ΙΤΑΛΙΑ (Ζ)
00:00-01:00 ΕΚΠΟΜΠΗ «ΕΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ 2022» (Ζ)
01:00-02:30 Γ’ ΟΜΙΛΟΣ – 2Η ΕΛΛΑΔΑ – ΙΤΑΛΙΑ (Ε)

ΚΥΡΙΑΚΗ 4 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

12:00-14:00 Β’ ΟΜΙΛΟΣ – 2Η ΑΓ. ΛΙΘΟΥΑΝΙΑ – ΓΑΛΛΙΑ (Ε)
15:30-17:30 Β’ ΟΜΙΛΟΣ – 3Η ΑΓ. ΛΙΘΟΥΑΝΙΑ – ΓΕΡΜΑΝΙΑ (Ζ)
17:15-19:15 Α’ ΟΜΙΛΟΣ – 3Η ΑΓ. ΙΣΠΑΝΙΑ – ΒΕΛΓΙΟ (Ζ)
18:45-20:45 Β΄ΟΜΙΛΟΣ – 3Η ΑΓ. ΣΛΟΒΕΝΙΑ – ΒΟΣΝΙΑ (Ζ)
21:30-23:30 Β΄ΟΜΙΛΟΣ – 3Η ΑΓ. ΓΑΛΛΙΑ – ΟΥΓΓΑΡΙΑ (Ζ)
00:30-01:30 ΕΚΠΟΜΠΗ «ΕΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ 2022» (Ζ)
01:30-03:00 Β’ ΟΜΙΛΟΣ – 3Η ΑΓ. ΛΙΘΟΥΑΝΙΑ – ΓΕΡΜΑΝΙΑ (Ζ)

ΔΕΥΤΕΡΑ 5 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

11:00-13:00 Α’ ΟΜΙΛΟΣ – 3Η ΑΓ. ΤΟΥΡΚΙΑ – ΓΕΩΡΓΙΑ (Μ)
15:15-17:15 Γ’ ΟΜΙΛΟΣ – 3Η ΑΓ. ΚΡΟΑΤΙΑ – ΕΣΘΟΝΙΑ (Ζ)
18:00-20:00 Γ’ ΟΜΙΛΟΣ – 3Η ΑΓ. Μ. ΒΡΕΤΑΝΙΑ – ΕΛΛΑΔΑ (Ζ)
22:00-00:00 Γ’ ΟΜΙΛΟΣ – 3Η ΑΓ. ΟΥΚΡΑΝΙΑ – ΙΤΑΛΙΑ (Ζ)
00:00-01:00 ΕΚΠΟΜΠΗ «ΕΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ 2022» (Ζ)
01:00-02:30 Γ’ ΟΜΙΛΟΣ – 1Η ΑΓ. Μ. ΒΡΕΤΑΝΙΑ – ΕΛΛΑΔΑ (Ε)

ΤΡΙΤΗ 6 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

11:00-13:00 Δ΄ΟΜΙΛΟΣ – 3Η ΑΓ. ΣΕΡΒΙΑ – ΦΙΝΛΑΝΔΙΑ (Μ)
15:15-17:15 Γ’ ΟΜΙΛΟΣ – 4Η ΕΣΘΟΝΙΑ – Μ. ΒΡΕΤΑΝΙΑ (Ζ)
18:00-20:00 Γ’ ΟΜΙΛΟΣ – 4Η ΑΓ. ΕΛΛΑΔΑ – ΟΥΚΡΑΝΙΑ (Ζ)
20:00-22:00 Α’ ΟΜΙΛΟΣ – 4Η ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΑ – ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ (Ζ)
22:00-00:00 Γ’ ΟΜΙΛΟΣ – 4Η ΑΓ. ΙΤΑΛΙΑ – ΚΡΟΑΤΙΑ (Ζ)
22:00-00:00 Δ΄ΟΜΙΛΟΣ – 4Η ΑΓ. ΙΣΡΑΗΛ – ΣΕΡΒΙΑ (Ζ)
00:00-01:00 ΕΚΠΟΜΠΗ «ΕΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ 2022» (Ζ)
02:00-03:30 ΕΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ | Γ’ ΟΜΙΛΟΣ – 4Η ΕΛΛΑΔΑ – ΟΥΚΡΑΝΙΑ (Ε)

ΤΕΤΑΡΤΗ 7 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

11:00-13:00 Δ΄ΟΜΙΛΟΣ – 4Η ΑΓ. ΙΣΡΑΗΛ – ΣΕΡΒΙΑ (Ε)
14:30-16:30 Α’ ΟΜΙΛΟΣ – 5Η ΑΓ. ΤΟΥΡΚΙΑ – ΙΣΠΑΝΙΑ (Ζ)
16:30-18:30 Β’ ΟΜΙΛΟΣ – 5Η ΑΓ. ΛΙΘΟΥΑΝΙΑ – ΒΟΣΝΙΑ (Μ 15:30)
18:15-20:15 Β’ ΟΜΙΛΟΣ – 5Η ΑΓ. ΓΑΛΛΙΑ – ΣΛΟΒΕΝΙΑ (Ζ)
21:30-23:30 Β’ ΟΜΙΛΟΣ – 5Η ΑΓ. ΟΥΓΓΑΡΙΑ – ΓΕΡΜΑΝΙΑ (Ζ)
23:30-00:30 ΕΚΠΟΜΠΗ «ΕΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ 2022» (Ζ)
00:30-02:00 Β’ ΟΜΙΛΟΣ – 5Η ΑΓ. ΓΑΛΛΙΑ – ΣΛΟΒΕΝΙΑ (Ε)

ΠΕΜΠΤΗ 8 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

11:00-13:00 Α’ ΟΜΙΛΟΣ – 5Η ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΑ – ΜΑΥΡΟΒΟΥΝΙΟ (M)
15:15-17:15 Γ’ ΟΜΙΛΟΣ – 5Η ΑΓ. ΚΡΟΑΤΙΑ – ΟΥΚΡΑΝΙΑ (Ζ)
18:00-20:00 Γ’ ΟΜΙΛΟΣ – 5Η ΑΓ. ΕΣΘΟΝΙΑ – ΕΛΛΑΔΑ (Ζ)
21:30-23:30 Γ’ ΟΜΙΛΟΣ – 5Η ΑΓ. Μ. ΒΡΕΤΑΝΙΑ – ΙΤΑΛΙΑ (Ζ)
22:00-00:00 Δ’ ΟΜΙΛΟΣ – 5Η ΑΓ. ΣΕΡΒΙΑ – ΠΟΛΩΝΙΑ (Ζ)
00:00-01:00 ΕΚΠΟΜΠΗ «ΕΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ 2022» (Ζ)
02:00-03:30 Γ’ ΟΜΙΛΟΣ – 5Η ΕΣΘΟΝΙΑ – ΕΛΛΑΔΑ (Ε)

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 9 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

22:00-00:00 ΕΚΠΟΜΠΗ | HIGHLIGHTS «Η ΠΟΡΕΙΑ ΤΗΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΣΤΟΥΣ ΟΜΙΛΟΥΣ»

 

 

 

 

e-tetradio.gr

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.