Για απόπειρα ανθρωποκτονίας διώκεται 25χρονος
![](https://pireasnow.gr/wp-content/uploads/2020/03/diki.jpeg)
Κατηγορία κακουργηματικού βαθμού απήγγειλε ο Εισαγγελέας σε βάρος του 25χρονου που συνελήφθη για την επίθεση με καυστικο υγρό σε βάρος εγκύου στην Κυψέλη. Σε βάρος του συλληφθέντα ο Εισαγγελέας άσκησε ποινική δίωξη για την κατηγορία της απόπειρας ανθρωποκτονίας και διαβίβασε την δικογραφία στον ανακριτή από τον οποίο ο κατηγορούμενος ζήτησε και έλαβε προθεσμία για να απολογηθεί τις επόμενες ημέρες.