Στο τέλος μίλησε ο Λιβάγια και έστειλε την ΑΕΚ στον τελικό

Τελικα η μπάλα έχει το δικό της θεό . Για 90+5′ λεπτά, ο Αρης κρατούσε στα χέρια του την πρόκριση στον τελικό του Κυπέλλου μετά από χρόνια . Υπολόγιζε όμως χωρίς τον ξενοδόχο . Δηλαδή τον Λιβάγια . Ο Κροάτης επιθετικός “έσωσε” την Ενωαη  στέλνοντας το ματς στην παράταση (με γκολ στο 90+6′), ενώ εκεί πέτυχε και δεύτερο τέρμα, δίνοντας και φέτος στην Ένωση το “εισιτήριο” για τον τελικό του θεσμού.

Ο Μαντσίνι και ο Ντιγκινί εδωσαν το προβάδισμα με 2-0, αλλά ο Λιβάγια στο 90+6′ και το 12ο της παράτασης της έδωσαν την πρόκριση στον 5ο σερί τελικό τελικό.Αποβλήθηκαν (είδαν δεύτερη κίτρινη κάρτα) Μάνταλος, Σιμόες και Ολιβέιρα στα… χασομέρια του ματς και θα δώσουν το “παρών” στο φινάλε του θεσμού. Η Ένωση ωστόσο έχασε με τραυματισμούς τους Μπακάκη και Λόπεζ..